...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
niedziela, 27 stycznia 2013
...polska dulszczyzna

         

Achinger Elżbieta, Adamczak Małgorzata, Arkit Tadeusz, Arndt Paweł, Biernacki Marek,  Bobowska Joanna, Borowiak Łukasz, Brzezinka Jacek, Budnik Jerzy, Cycoń Marian, Czerwiński Andrzej, Fabisiak Joanna, Gadowski Krzysztof, Gąsior-Marek Magdalena, Głogowski Tomasz, Godson John Abraham, Gowin Jarosław, Grad Mariusz, Gut-Mostowy Andrzej, Hoppe Teresa, Kaczor Roman, Kania Andrzej, Kosecki Roman Jacek, Kozdroń Jerzy, Koźlakiewicz Mirosław, Lamczyk Stanisław, Mężydło Antoni, Miodowicz Konstanty, Mroczek Czesław, Oświęcimski Konstanty, Pępek Małgorzata, Pietrzczyk Lucjan Marek, Plocke Kazimierz, Pluta Mirosław, Raczkowski Damian, Radziszewska Elżbieta, Raniewicz Grzegorz, Raś Ireneusz, Saługa Wojciech, Sibińska Krystyna, Siedlaczek Henryk, Staroń Lidia, Tomański Piotr, Tomczak Jacek, Ziemniak Wojciech, Żalek Jacek

...to aktorzy bardzo słabego filmu. Na dodatek za możliwość ich oglądania...płacimy zbyt wysoką cenę!!! Warto zapamiętać te nazwiska  przy następnej obsadzie do filmu pod tytułem "Izba Niższa Parlamentu" w 2015r.  Świat się zmienia...nie wszyscy jednak zauważają ten fakt.

                 

zacofanie

1. obskurantyzm, wstecznictwo, ciemniactwo, ciemnota, ignorancja, prymitywizm, prymitywność, kołtuństwo, kołtuneria, ciemnogród, średniowiecze, zaściankowość, małomiasteczkowość, drobnomieszczaństwo, drobnomieszczańskość, prowincjonalność, prowincjonalizm, dulszczyzna, nietolerancja, reakcyjność, †parafiańszczyzna, kalectwo/ubóstwo ducha

2. opóźnienie w rozwoju,nienowoczesność, zapóźnienie, niedorozwój

sobota, 26 stycznia 2013
"360Połączeni"Fernando Meirelles, "Życie Pi"Ang Lee

...byłam na dwóch filmach. Pierwszy w kinie DCFWarszawa. To kino stare jak świat;-) ale w nowej szacie, z nowymi pomysłami na przyciągnięcie widza. Nowoczesne i kolorowe wnętrza,

   

   

księgarnia, sale różnej wielkości, uprzejma załoga i celowany repertuar. To tyle o otoczeniu...

Obejrzałyśmy z Ewą "360 Połączeni" Film lekki, choć ludzie, o których opowiada...cierpią mierzą się z problemami, zmieniają swoje życie, ocierają się o śmierć. To historie ludzi,których losy wzajemnie się przenikają, zazębiają, uzupełniają albo wykluczają...A wszystko zaczyna się od pewnego faceta, który postanawia (bohaterska decyzja, w której pomaga mu przypadek) nie zdradzić żony. Od tej decyzji uruchamia się lawina różnych zdarzeń, które przytrafiają się różnym ludziom pod hasłem...miłość. A że miłość bywa różna...różne są jej następstwa;-)

  

Drugi film to ulubiony Helios Nowe Horyzonty i..."Życie Pi"

  

(za HNH)

    

...historia 16letniego chłopca, który przez 227 dni dryfuje po oceanie w towarzystwie(?) tygrysa bengalskiego. Statek ,którym płynął z rodziną zatonął (...pięknie zatonął.Scena jego tonięcia była naprawdę mistrzowska)  Film daje do myślenia...I wierzący ( jednak bardziej oni;-) ) i ateista znajdzie w nim to czego szukamy nieustająco a więc... potwierdzenia, iż życie ma sens;-) Film otrzymał 11  nominacji do Oskara...zobaczymy czy zawojuje tegoroczny festiwal;-)

 Nie bez znaczenia jest możliwość obejrzenia filmu w 3D bo w tej baśni...jest czym się zachwycać. Efekty są zadziwiające a czas ich prezentowania na tyle długi,że można się nimi naprawdę nacieszyć.

Tagi: oglądam
21:37, renata971
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 stycznia 2013
Mistrz, Paul Thomas Anderson
(za HNH)

...obejrzałam kandydata na Oskara;-)
Miłość i walka o samczą dominację...a w tle...początki Kościoła Scjentologicznego i zapowiedzi skandalu i...brak skandalu.
Tagi: ogladam
21:59, renata971
Link Dodaj komentarz »