...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
poniedziałek, 27 stycznia 2014
"Pod Mocnym Aniołem" W.Smarzowski

                                                                                             
...wiedziałam,że idę na mocny film, ale film był...bardzo mocny. Takie filmy zapadają w człowieku na długo, ale zanim...trzeba go przetrawić. Trochę mi to zajęło. Film jest potrzebny tym, którzy...piją bo chcą, bo lubią, bo muszą...i tym, którzy żyją obok tych pierwszych.Nie do konca zgadzam się z komentarzem pani Woydyłło, która pisze na swoim blogu..."Tak jak w filmie pije w Polsce może 3-5 procent ludzi, a film sugeruje, że tak piją wszyscy alkoholicy. Ten skrajnie plugawy obraz falszywie uspokoi wielu widzów mających już problem alkoholowy zamiast wywołać w nich refleksję nad własnym piciem" Fakt, przesada czasem jest mało wiarygodna,w filmie nie widać tych pijących w garniturach, w szpitalach, w sejmie, pod kocykiem w domu...myślę jednak, że obejrzenie tych...nadgorliwych scen...wstrząśnie wszystkich. Ten stan...zasrania i zarzygania...nie jest przecież trudno osiągnąć, jest w zasięgu każdego...a po drodze jeszcze...utrata wszystkiego...a potem już tylko...tylko taniec z nią... ladacznicą.

Tagi: oglądam
23:56, renata971
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 stycznia 2014
Kamerdyner reż.Lee Daniels

...obrzydliwy rasizm...o nim jest film...I o tym,że można z nim żyć...bo wydaje się przez moment,że trzeba,że nie ma innego wyjścia. "Kamerdyner" przez wiele lat jest o tym przekonany, traci dużo...ale i zyskuje...Bilans jednak nie wychodzi na zero.
Poruszony problem ważny przecież, ale pokazany po amerykańsku...elegancko i po sznureczku, zakończenie oczywiście do przewidzenia od połowy filmu;-) Pozatym historia Ameryki w pigułce, którą chetnie połknęłam;-)
Tagi: ogladam
21:37, renata971
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 stycznia 2014
...recepta


...otwieram oko, jest 8,10 rano...jaka cisza...ludzie śpią, mam wrażenie,że ptaki też...i samochody...i sklepy, i niebo... 
Radio nie śpi...sięgam i włączam ulubioną stację TokFm, słyszę ulubioną K.Głowacką w temacie, o którym tyle gadaliśmy wczoraj...tj fobia społeczna... a zaraz utwór, ledwo zdążyłam namierzyć przez Shazam......śpiewa...młodszy Botticelli;-) Słychać piękny głos z piękną muzyką...i płyną z głośnika...piękne słowa...sama prawda, gotowa recepta...jak żyć...I już wiem, że...   

Nie możesz ukrywać się cały czas przed grzmotem.
zagłąb się w burzę i poczuj deszcz

...już wiem;-)))

Tagi: czuję
20:37, renata971
Link Komentarze (1) »