...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
czwartek, 24 lutego 2011
Salvador Dali

...byłyśmy na wystawie rzeżb Salwadora Dali/ Galeria Platon we Wrocławiu. To tylko 5 brył z brązu...a uczucie wspaniałe...doniosłość i podniecenie...wykonywał je osobiście,modelował w wosku...on sam...

http://galeriaplaton.pl/salvador-dali-kolekcja-clot/

https://picasaweb.google.com/renata971/24022011SalvadorDali# 

...za Gazetą Wyborczą z dnia21.02.11..."Eksponaty pochodzą z kolekcji Clot, nad którą artysta pracował w Port Lligat na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku. Dali, wówczas już pan po pięćdziesiątce, uznał, że to właśnie rzeżba stanie się dopełnieniem jego szalonej twórczości. Kilkadziesiąt stworzonych w tym okresie odlewów to zbiór wyjątkowy, bo jedyny, który Hiszpan od początku do końca wykonał osobiście. Własnoręcznie modelował trójwymiarowe modele, które póżniej były formowane w odlewniach we Włoszech i Hiszpanii. Dla wszystkich dzieł zastosowano metodę wosku traconego, która polego na oklejaniu prototypu rzeżby gipsem, a następnie wlewaniu do uzyskanej w ten sposób formy płynnego metalu.

Prace Dalego są częścią Wystawy Klasyki Sztuki Współczesnej, na którą złożył się również cykl grafik "Martwe Dusze" Marka Chagalla i akwaforta "Bezpański młot" innego hiszpańskiego surrealisty Joana Miro."

Tagi: oglądam
23:14, renata971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lutego 2011

Droga Pani Mario Czubaszek;

...ja też nie wymawiam tego imienia i nazwiska...Staram się nie pamiętać, że jest z mojego miasta i tej samej płci...pozostaje czekać...nie słuchać,nie oglądać...nie kojarzyć z niczym...;-)