...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
poniedziałek, 25 lutego 2013
SUGAR MAN reż.Malik Bendjelloul

(za NH)

                                                                              

...byłam i widziałam film o szczęściu. Facet ma piękny głos, jest utalentowany i kocha śpiewać...i śpiewa...dla tych co chcą słuchać. Lata temu, w Detroit, ktoś zauważa jego potencjał... Rodrigez nagrywa dwie płyty,ale...nikt ich nie kupuje!. Śpiewa cudnie,  ale pozostałe cechy charakteru eliminują go z rynku szołbiznesu bo...jest mało przebojowy, nieśmiały i nie ma siły przebicia. Tymczasem, jego piosenki żyją, są śpiewane, dodaja otuchy, ale daleko...za apartheidowską kurtyną. Kochają go, sprzedają (kopiują)płyty, wierzą, że...umarł na scenie od ognia albo kuli... Kiedy prawda wychodzi na jaw...szczęście jest po obu stronach, ale oczekiwania wynikające ze sławy...tylko po jednej...naszej. Sixto Rodrigez wprawdzie...pięknieje na wiadomość,że słuchają jego piosenek, że go kochają, ale nadal mieszka tam gdzie mieszkał, pracuje gdzie pracował, śpiewa i...jest szczęśliwy;-)

Tagi: oglądam
14:03, renata971
Link Komentarze (2) »
piątek, 22 lutego 2013
Poradnik Pozytywnego Myślenia reż. David O. Russel

...płyciutki i takie...duperele. Szkoda czasu...po takim filmie nie zostaje nic, żadna wartośc dodana...nic. No można spróbować pochwalić De Niro za rolę, ale trzeba sie postarać;-)

                                                                                                                                                                     

A skoro nie o filmie,który właśnie obejrzałyśmy... to może o dobrym filmie...a właściwie o tym jak dobry film, kończy się  w kinie...Kiedy z ekranu znika ostatni kadr produkcji i...pojawiają się napisy...w towarzystwie muzyki...nie chcę się wychodzić...siedzę wbita w fotel...W głowie inny świat... wszystkie, przed chwila obejrzane sceny... piękne albo okrutne,  sytuacje zrozumiałe albo nie...wirują w głowie. Jeśli piękne to już pojawia się tęsknota za tym czego po wyściu z kina...nie będzie, Jeśli film trudny to już pojawia się próba zrozumienia...siedzę i...już cisną się pytania...dlaczego? po co to zrobił? Jak do tego doszło? Tak trudno wyrwać  się z filmowej rzeczywistości i wrócić do tej prawdziwej... Kończą się napisy, włącza się inżynieria aby wywietrzyć salę przed kolejnym seansem, szum...a my (niektórzy) siedzimy...Ten płaszcz taki nierealny, ta butelka po wodzie, torebka... Ubieram czapkę, wiążę szalik i myślę...że nie powinna tak postąpić,że wolałabym  nienawidzieć, że... skręciłabym w inną ulicę, że spytałabym...co robisz idioto?, wszystko niszczysz!...Zrobił to, mimo wszystko!........a ja muszę zejść po schodkach, zmrużyć oczy przed jasnym światłem, wejść do samochodu...Jak dojeżdżam do domu jestem już...tu i teraz, ale przemyślę to jeszcze raz...przed snem, i jeszcze raz na spacerze z psem utożsamię się z filmowymi osobami i jeszcze, i jeszcze...Tak to jest z dobrymi filmami... zapadają...czasem na długo...

Tagi: czuję
19:33, renata971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 lutego 2013
Broken Rufus Norris

                   

...najlepszy niezależny film brytyjski 2012 roku. Film o miłości i o sile zła. Te uczucia obserwujemy i mierzymy u dorastającej, londyjskiej młodzieży, u ich rodziców, opiekunów, nauczycieli. Film porusza wiele wątków jedynie je zaznaczając, ich wielość nie pozwala na wgłębianie sie w istotę problemów. Każdy z nich mógłby być tematem osobnych filmów a byłoby ich kilka...Rejestrujemy wydarzenia miarowo, ale na finiszu tempo dramatycznie przyspiesza...czujemy,że za chwilę coś wybuchnie i...wybucha...

Tagi: oglądam
15:54, renata971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 lutego 2013
"Niemożliwe"reż. Juan Antonio Bayon

(za NH)
               
         
...przez pierwsze 10sięć minut...bałam się... (scena nadchodzącego tsunami przejmująca)Przez kolejne 10... cierpiałam...utożsamiłam się z każdym cierpiącym stworzeniem... człowiekiem,  psem,krową...po czym...ledwo wytrzymałam do końca...Przez następną godzinę oglądałam kanadyjski wyciskacz łez...banalny i płytki.  Ale urodzinowy serniczek i snikers były pyszne;-)
Tagi: oglądam
23:01, renata971
Link Dodaj komentarz »