...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
sobota, 22 lutego 2014
Grobowiec Świetlików reż.Isao Takahata
...wojna na Ukrainie jest a w Japonii...była...dawno temu. Film Grobowiec Świetlików ogląda się "lepiej" niż przekazy z Majdanu... Jest...rysunkowo, kolorowo i...pozornie bezpieczniej. Ten baśniowy świat jest równie...okrutny i dramatyczny. Kolory i delikatny rysunek nie zacierają wojennych potworności a właśnie...potęgują tragiczność sytuacji w jakiej są 14sto letni Seita i jego 4ro letnia siostra Setsuko.
To bardzo wzruszający i niezwykły film o...miłości, granicach współczucia i tkliwości...   
                                                                                               

  

                                                                                                                     
Tagi: ogladam
20:15, renata971
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 lutego 2014
Nimfomanka Lars von Trier
                                                                                              ...wg Wikipedii..."Uzależnienie to- nabyta, silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji"
Patrzymy w obu częściach filmu na walkę Joe z...potwornym nałogiem bo przecież nie...z zamiłowaniem. Próby leczenia tego stanu kończą się zanegowaniem przez Joe problemu sformułowanego jako...Seksoholizm (jednostka chorobowa) a potwierdzeniem, że...jest Nimfomanką (to pojęcie określające- wzmożone potrzeby seksualne) Walczy, przegrywa...znowu walczy i ponownie przegrywa. Próbuje...zrozumieć, wyprzedzić, przechytrzyć, poczuć...na nic wysiłki i podchody...obsesja jest silniejsza od wszystkiego, zniewala...nie daje chwili wytchnienia umęczonemu organizmowi.
Ani przez moment nie widziałam w Joe kobiety, która postanowiła podporządkować swoje życie poszukiwaniu rozkoszy i spełnienia... wręcz przeciwnie...widzę...spętaną nałogiem i walczącą z nim kobietę, która wpadła w pułapkę, której błędem było to,że na początku drogi..."oczekiwała od zachodu słońca więcej niż inni" a drzewem jej życia nie jest...ani jesion ani dąb...tylko sucha, powykręcana i samotna pokraka.
Zachęcam do obejrzenia filmu...Aśkę, Ewę, Filipa, Witka itd... to nie...porniak!!!

Tagi: oglądam
20:55, renata971
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 lutego 2014
...nie mówić tyle!..."koleżanki i koledzy...pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, Polska wróci na arene...bo można powiedzieć,że z niej zbiegła"

...słuchałam z niedowierzaniem, rozbawieniem a następnie z...trwogą*
Ten wciąż grożący paluch!!! i gomułkowska retoryka...ten duch antypolonizmu, ciągnący się jak smród po gaciach, w całym wystąpieniu...te brawa w momentach, które przewidziałby 5 latek...   Polacy, lekarze, sędziowie, artyści, ludzie majętni i myślący inaczej...nie wspominając Premiera z nami...łączmy się...póki jeszcze czas...*Trwoga – silna przykra emocja o charakterze wrodzonym, pojawiająca się w sytuacjach realnego zagrożenia. 17.02.2014r  poniedziałek

...miejsce smutku, który czułam w sobotę i wyraziłam poprzez wizerunek Ch. Chaplina, zastąpił...strach!!! Strach przed tym, co może powrócić, jak się nie zjednoczymy...i widzę go tak... 
                                                                                             
piątek, 14 lutego 2014
World Press Photo 2013
                                                                                               
...oto zwycięzca w konkursie głównym. John Stanmeyer i jego moment na plaży w Dżibuti. Na zdjęciu emigranci "chwytający zasięg" w telefonach...i czekający na wysyłkę lub odbiór wiadomości. Piękny jest koloryt tego zdjęcia...to zasługa księżyca, który oświetla postaci i srebrzy wodę. I ten klimat...spokoju i wyczekiwania... To takie zdjęcie,że...można patrzeć i patrzeć a myśli płyną...
                                                                                                 


 
Tagi: oglądam
23:39, renata971
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 lutego 2014
...znawca płci w natarciu
...byłam na...no właśnie...na czym? Nie wiem na czym, ale byłam;-) Sala zapełniona, średnia wieku ok 30stki, mniej więcej po połowie kobiet i mężczyzn...Niektórzy sie bawili (tych było mniej), inni wychodzili (kilka par), inni słuchali z cierpliwością (starsi), jeszcze inni...uczestniczyli czynnie w show? (i tych było najwięcej) Ja także przednio  się bawiłam!...obserwując ludzi. Szkoda tylko,że nie mogłam robić zdjęć. Prowadzący chyba uczciwie zarabiał pieniądze i robiła co mógł i potrafił...Prymitywne żarty i prościuchne wnioski, gotowce na temat życia i brak w tym wiarygodności...działały na ludzi różnie, i albo był to kompletny brak reakcji albo...salwa śmiechu i potwierdzenie słuszności i ważności wypowiadanych słów, całym ciałem razem z krzesłem;-)
Jeśli choć jedna para będzie żyła lepiej po tym spektaklu lub po kilku następnych, które znawca reklamował przez połowę  czasu, to nie żałuję wsparcia tej inicjatywy 30stoma złotymi za bilet z Gruponu;-)
21:42, renata971
Link Dodaj komentarz »