...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
środa, 21 marca 2012
Ula

...czuję się osaczona przez Urszulę Dudziak!!!...tj przez jej nowe talenty...pisarski i erudycyjny...Śpiewać każdy może (czego jest dowodem;-))) uwielbiam ją śpiewającą) ...pisać i gadać w takich ilościach, zdecydowanie nie;-)

22:27, renata971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 marca 2012
Manifa 2012

...mój tato powtarzał...wiedza,która rozlewa się szeroko jest płytka;-) Takie wrażenie mam po niedzielnej Manifie. Szłam odcinać pępowinę łączącą kościół z państwem a dowiedziałam się, że:

-miasto to nie firma

-więcej mieszkań mniej stadionów

-Dutkiewicz to złodziej

-chleba zamiast igrzysk

-król Donek I rządzi

-tak dla kobiet

-tylko matoły zamykają szkoły

-Wrocław miasto gniewu

-Polska przeprasza Ukrainki za Węglarczyka

-Sławek&Slavko nas faulują

-równa praca równa płaca

-nie znosimy hipokryzji

-nie bij-rozmawiaj

...i na ozdobę...- religia w kościołach edukacja w szkołach!

Pomieszanie z poplątaniem, garstka ludzi z nieestetycznymi tablicami...Gdyby nie dwie tęczowe flagi mogła to być demonstracja każdej z opozycyjnej partii bo spełniała zasadniczy warunek...była przeciw!!!  

08:49, renata971
Link Komentarze (2) »
niedziela, 04 marca 2012
"Odyseja" reż. i scenografia Jennifer Johnson i John Peitso

...5cio metrowa łódż, z której dwoje aktorów nie schodzi ani na moment...Światło, minimalistyczne środki wyrazu, prosta koncepcja przedstawienia i widzimy i czujemy...tęsknotę ,miłość, pożądanie, strach, odwagę.... I mamy "Odyseję" Homera w wykonaniu bostońskiego teatru Charlestown Working Theatre. Para aktorska i małżeńska zabiera nas w magiczną podróż, w odległe krainy, na spotkanie cyklopów,kapłanki vodou i Kirke. Przy dżwiękach muzyki z harmonijki ustnej, cymbałów, koncertyny i flażoletu, w wykonaniu Peitso, płyniemu szlakiem Odysa i kibicujemy mu w samotnej wędrówce,w powrocie do domu, do Penelopy...

Piękny spektakl mimo,że dla mnie...bez zrozumiałych słów.

Tagi: oglądam
23:27, renata971
Link Dodaj komentarz »