...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
środa, 19 czerwca 2013
Dobry wieczór we Wrocławiu

                                                                                                                                                      

...Kasiu, to właśnie neon, o którym pisałam w komentarzu. Taki "wyrwany" z kontekstu tj z ciągu innych budynków wygląda dość obskurnie, ale cała ściana prezentuje się znacznie lepiej ;-)          

Tagi: oglądam
23:30, renata971
Link Komentarze (2) »
środa, 12 czerwca 2013
'U niej w domu" reż.François Ozon

...poszłam dla towarzystwa;-) Obejrzałam jednak z przyjemnością, bez emocji, ale z ciekawością. Rzecz jest o uczniu, w którym nauczyciel literatury dostrzega...zdolnego pisarza. Chłopak obserwuje najpierw kolegę, póżniej całą jego rodzinę...opisując wszystko co dostrzeże, usłyszy i  poczuje będąc w jego pobliżu lub u niego w domu. Nauczyciel Germain dopinguje ucznia, i czyta jego opowiadania z żoną,  co nie jest obojetne i na ich związek. Claud pisząc, uruchamia bezgraniczną ciekawość i wyobrażnię...ich wytwór czasem zadziwia ale częściej...przeraża. W opowiadaniach, coraz częściej opisuje intymne szczegóły z życia rodziny mieszając je z fikcją co doprowadza do...tragedii. Jesteśmy krok po kroku wciągani w psychologiczną intrygę i coraz bardziej ciekawi...jak to sie skończy.  

Tagi: oglądam
19:43, renata971
Link Dodaj komentarz »
"28 pokoi hotelowych" reż.Matt Ross

                                                                                                            

...są razem bo...są osobno. I to cała prawda. Można też rzec...dopóki są osobno...są razem. To razem to jakiś czas co...jakiś czas. Pozornie taki związek męczy, ale tylko pozornie...Dla tych, którzy nie muszą mieć czegoś lub kogoś...tak bardzo na własność to...doskonała sytuacja...

Spotykają się co jakiś czas i co jakiś czas...wydaje im sie , że mogliby być razem, codziennie i przez lata. Po czym rozjeżdżają się znowu i...biorą śluby, zmieniają pracę, bawią się, uczą, płaczą... Wszystko to tzn...ŻYCIE znoszą bo wiedzą, że mają siebie, że wkrótce się zobaczą, że opowiedzą sobie nawzajem o tym wszystkim i...zanurzą się w szczęście bycia razem. To wielka wartość...a prawdopodobnie rozpłynie się gdy...będą razem jeść chleb powszedni.

Tagi: ogladam
19:16, renata971
Link Dodaj komentarz »