...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Rocznica Porozumień Sierpniowych

...31.08.09...jak zwykle bez symbolu, bez właściciela "dużego długopisu"... ponuro,poważnie,smutno i siermiężnie...A gdzie radość,radość i...radość...? Kiedy poczujemy w tym dniu szczęście i...jak pyta W.Frasyniuk...kiedy zaprosimy się na piwko a nie na...mszę...?

...Swięto Mąki

...wybór padł na Ogród Botaniczny i Święto Mąki...pogoda piękna, słonce... ogród ze swoimi 12-stoma tysiącami okazów roślinnych i...łatwy dojazd...:-) Ten ostatni element ma niestety coraz częściej decydujące znaczenie! Ci znajomi , którzy zdecydowali się na Halę Stulecia albo ZOO...polegli;-) Wracajmy do ogrodu...ludzi sporo między straganami z: artystycznymi wyrobami/ozdobami, z miodami do jedzenia i picia, ze  zdrową żywnością (ekologiczne: cukinia, bakłażany,pomidory i ogórki na surowo lub w przetworach...mąki pełnoziarniste do wyboru, nalewki), z niezdrową żywnością  (grile z kiełbasami i mięsiwem) i z bohaterami całej imprezy...czyli z wszelkiego rodzaju wypiekami z mąki...były zatem wypieki słodkie, słone, pikantne...ciemne, jasne, mieszane...z makiem sezamem i kminkiem... okrągłe, proste i kręcone... W dwóch słowach...pyszne węglowodany:-))) Oczywiście muzyka,oczywiście piwko i oczywiście ostatnio...wszędobylski SKOK!    (:-( )

Tagi: wydarzenia
15:05, renata971
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 sierpnia 2009
...pożegnanie wakacji
...ostatni wekend wakacji...Przez długie lata mieliśmy zwyczaj żegnania wakacji jakimś wyjazdem...urządzaliśmy wycieczki do Szklarskiej Poręby,Karpacza czy Polanicy...minęło i szczerze mówiąc cieszę się,że nie muszę  skądś wracać...samochodem,pociągiem czy autobusem...Coś jednak z tradycji pozostało i pewnie zawitamy na jakąś wrocławską imprezę, w których można przebierać...i tak...mamy Festwal Mąki w Ogrodzie Botanicznym, mamy finał Targów Zoologicznych w Hali Stulecia,mamy Grafiti Non Stop na Sienkiewicza, mamy Bike Festiwal Wrocław na Gliniankch...a pozatym mamy ZOO i...Rynek...i jak tu się nudzić?...i jak nie spróbować ściągnąć młodego człowieka z łóżka mimo,że poszedł spać o 5 (!)rano!                    ( :-( )
Tagi: czucie
12:21, renata971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 sierpnia 2009
...protest???

.......miasteczko namiotowe???...NUDY...to już było!!!...że pod domem Premiera?...też już było!...,że w Sopocie gdzie mieszka osoba prywatna a nie urzędnik???...że pogwałcenie prywatności???...było!!!...tak jak były ( a pewnie i tym razem będą) płonące opony,kukły i Bóg wie co jeszcze,śruby i kamienie w locie, krzyki i wyzwiska...Jeszcze raz powtarzam...NUDY!!! To nikomu nie "zaprze tchu w piersiach" co najwyżej poirytuje......A może któryś ze związkowców WDZIAŁBY SIĘ NA PAL! To byłoby coś!!!...ból,jęk, poświęcenie...krew!...wszystkie newsy Wasze, drodzy związkowcy...po co rozmawiać,negocjować...dogadywać się...NA PAL!!!   ( :-( )