...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
poniedziałek, 26 sierpnia 2013
...a propos Konesera
                                                                                                      

...dzisiaj rano, w radiu TOK FM, jak na zamówienie i  a propos wczorajszego wpisu, wysłuchałam wywiadu z P.Krzysztofem Musiałem...kolekcjonerem sztuki właśnie. ( http://www.krzysztof-musial.pl/start.htm ) Zupełnie zatem przez przypadek zrozumiałam lepiej...niedzielny film "Koneser" Z rozmowy wynika iż gromadzenie dzieł sztuki, w tym przypadku obrazów, to wielka potrzeba...tym większa, że "dzieło sztuki to jedyny sposób, aby odnależć czas utracony" i tym większa, że "tylko sztuka cię nie oszuka" Oba stwierdzenia pasują do kolekcjonera...z pasją a takim był właśnie Virgil z filmu, o którym poniżej. Nie sprzedawał dzieł, które pokochał (tj. kupił), podziwiał je i napawał się ich widokiem. Na jego twarzy, gdy siedzi w pomieszczeniu, (za pół metrowej grubości ścianą)...i patrzy na wiszące na ścianach dzieła, maluje się ...błogość, miłość i wielka duma z ich posiadania. Jest wtedy szczęśliwy, upojony widokiem i wypełnia go wewnętrzny spokój.  
Według bohatera wywiadu K.Musiała, prawdziwy kolekcjoner- nabywa dzieło sztuki wtedy gdy: obraz podoba mu się , jest dobry i pasuje do kolekcji, w odróżnieniu do zbieraczy, którzy skupują dzieła sztuki wyłącznie dla zysku. Wg tej skali Virgil jest...prawdziwym miłośnikiem sztuki. I tak czułam, ogladając film, i rozumiałam, że kolekcję ma ukrytą, że obcy wzrok nie może dotykać tego, co on tak bardzo kocha...Według dzisiajszego rozmówcy autentyczny kolekcjoner...udostępnia innym to, co posiada.  To już  kwestie bardzo emocjonalne i osobiste, czuję i rozumiem Virgila...nie pozwoliłabym dotykać, choćby oczami, tego co jest mi bardzo bliskie i co...kocham.

Idąc do kina, wróć;-)...idąc na film, lubię poczytać coś na jego temat. Ten wybrała Ewa, przed samym seansem dowiedziałam sie, że jest włoski...i tyle...Sam tytuł coś sugerował, ale mało a fakt,że obrazom towarzyszła muzyka E.Maricone...powalił mnie prawie...dlaczego jej nie słyszałam?...bardzo ją lubię i rozpoznaję! Muszę nad tym pomyśleć więcej...i sprawdzić, dzisiaj...idę na "Połów szczęścia w Jemenie" i...poczytam;-)
Tagi: czuję
12:05, renata971
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 sierpnia 2013
Koneser reż.Giuseppe Tornatore
(za KNH)
                                                                                             
...To dobrze spędzone dwie godziny...w otoczeniu pięknych, kunsztownych,doskonałych i...arcykosztownych a często...bezcennych przedmiotów. Przez cały film przebywamy w eleganckich, stylowych wnętrzach i obserwujemy ludzi... zajmujących się sztuką. Jedni gromadzą ją z...miłości, drudzy dla pieniędzy a inni z...jednego i drugiego powodu. Film ukazuje, który z powodów otaczania sie drogocennymi przedmiotami doprowadza Virgila (Geoffrey Rush) do...obłędu niestety. Miłość jeszcze raz pokazuje swoje...szelmowskie oblicze.                                         Smaczkiem jest muzyka Enio Moricone i sześć statuetek przyznanych przez Włoską Akademię Filmową.
Tagi: oglądam
12:46, renata971
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 sierpnia 2013
...pomyliłam
daty...
jestem zdrowsza?
trawa żółknie
zobaczysz        będzie lepiej...będzie dobrze jeszcze
wklejam to...Birthday
i czekam na koniec
cierpliwie / żałośnie
spokojnie / bez godności
są chwile że
gubię to
zacieram ślady
wieko pudła obciążam kamieniami
unosi się czasem
po whiskey                                                          albo...
wieczorami nocą porankami w deszcz w niedzielę gdy jem 
gdy jestem...
ukradłam czcionkę...znowu uległam
rano byłam w innym świecie
jestem już umęczona
jak długo...
do spokojupiątek, 16 sierpnia 2013
...8, 41
...zaczyna sie dzien...spokojny,wakacyjny dzien. Sa plany, siły i...ochota. Czyjes urodziny, kłopoty, radosci są...daleko ode mnie...gdzies sie kołaczą, ale nie dominują. Bede oglądac wystawe fot. ( akt kobiecy), będę leniwie łazić po  Długiej i słuchac poezji w Gdyni. Coś sie będzie kołatać, ale delikatnie i z satysfakcją, że...panuje, że to...mniej ważne od mojego spokoju, ktory muszę pielęgnować ( z delikatną pieczołowitością)
Tagi: czuję
08:57, renata971
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 sierpnia 2013
Młoda Polska Filharmonia


                                                                                                

...dwudziestu sześciu muzyków, uczniów szkół muzycznych IIgiego stopnia pod dyrekcją i batutą Adama Klocka. To prawda...muzyka poważna nie musi być...poważna i nadęta a pop i rock... ( przeboje Stinga, Joe Cockera, Kings of Leon czy INXS )...mogą być zagrane elegancko...przy pomocy skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu i fagotu i wyśpiewany przez młodego  wokalistę Michała Szyca. Na stole, w restauracji... pizza, sałatki i piwo...Wokół, ludzie na...murkach,leżakach, trawie, w wodzie i na piachu... Komarów brak...jak i mydła w toalecie...Dorośli, dzieci, psy, Zwierciadło i Sens jako wsólorganizator, setki nóg w fontannie i jej występ multimedialny na koniec wieczoru;-) Inicjatorka wyjścia, Iza...niech przyjmie podziękowanie za pomysł i towarzystwo;-)
Tagi: oglądam
20:12, renata971
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2