...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
czwartek, 17 września 2009
...17 września

...kolejna smutna rocznica...kolejna data, o której trzeba pamiętać...zapisać, zrozumieć...   Zapiszą ją dla nas historycy, pomogą nam, naszym dzieciom, wnukom...pamiętać i zrozumieć......aby bez fałszu, z historią-nauczycielką życia ...iść do przodu... żyć przyszłością...lepszą przyszłością...!!!

Pięknie o pamiętaniu i historii napisał dzisiaj w Gazecia Wyborczej, Adam Michnik:                                                                   http://wyborcza.pl/1,75968,7048149,Katyn___historia_i_propaganda.html

sobota, 12 września 2009
...1989r

...pamiętam tę radość i dumę i....podziw...Dzisiaj,dziękujemy...

środa, 09 września 2009
...tatuś da cyca:-)

...zawsze wiedziałam,że mam rację(...kobieta rodzi,tatuś karmi piersią!), że naturę w tym względzie trzeba poprawić :-)))  Chodzi o...kobiece i...tylko kobiece "powinności" (...aczkolwiek cudne i wspaniałe:-) ) w...pomnażaniu ludzkosci...nie będę się powtarzać, wszyscy przecież wiemy,że od momentu przyjęcia "daru" od mężczyzny... wszystko należy...już do nas...przez...9 miesięcy+15 lat (...może być krócej, może być dłużej...może są i wyjątki,ale ja piszę o swoim podwórku) kręci się karuzela...najpierw instynkt+praca mamy a póżniej...praca matki +instynkt...     Szwedzi znani z osiagnięć dot. równouprawnienia podążają moim śladem...   czytam oto na blogu  red. Pawlickiego:

http://pawlickiego.blox.pl/2009/09/Student-ze-Sztokholmu-chce-udowodnic-swiatu-ze.html

Tagi: inne
14:51, renata971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 września 2009
...wtorek 8.09.2009r.

...piękny dzień...wtorek...[ i mimo,że...*po pierwsze: poranek...jak co wtorek w TOKFM z Igorem Janke, który jest obrzydliwie pro Pis-owski i dzisiaj wychwalał cudowną(?) politykę(?) Prezydenta(?) w stosunku do Ukrainy aby podnieść rangę jego spotkania z Tymoszenko...*po drugie: "walka z tęsknotami i chociaż wiem,że nie będzie trwała długo...to jednak chciałabym aby trwała jak najdłużej, ile się da:-)))...*po trzecie: kontrola z US, co zawsze powoduje szybsze bicie serca i...jeszcze coś...i nie tylko:-))) ]...piękne, jesienne słońce, błękitne niebo,cisza i...nadzieja na kolejny taki dzień...jutro, pojutrze, popojutrze...popopojutrze...:-)))

Tagi: czucie
12:10, renata971
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 września 2009
...NIE LUBIĘ LATA!

...jesień?...tak, leciutko, na palcach...powolutku...zbliża się...zaszczyca mnie swoją obecnością...porusza moje zmysły...wybudza mnie z letniego snu... Tak, to cudowna pora roku, to moja...druga wiosna...powoli...otrząsam się z letniego gorąca,kurzu,potu...z wymuszonego rozleniwienia...fizycznego i...psychicznego!      Moje ciało i emocje wracają do życia...jestem gotowa do działania...Jeśli zrobię coś w życiu ważnego to na pewno we wrześniu albo w pażdzierniku...:-) Składam zatem deklarację...NIE LUBIĘ LATA! i zapraszam do solidaryzowania się z nią :-)))  ...a wracając do jesieni...to jeszcze nie brązy i pomarańcze...to narazie delikatna żółć przełamujaca zieleń...to wciąż... zielone, ale już pękające  orzechy,  to resztki malin i pełne, dojrzałe kiście winogron na pożółkłych krzakach, to piękne...świeże, fioletowe śliwki z białym nalotem, to wreszcie za wielkie dynie uczepione płotu o dziwnych kształtach i kolorach... nierealne...jakby sztuczne w swej doskonałości...       Żółciejące liście drzew, krzewów i traw...lekko przyschnięte...szumią już inaczej, ostrzej...jesiennie...     Wiatr, pędzi po niebie biało szare chmury a słońce wyglądając od czasu do czasu...walczy o straconą niedawno dominację... i znowu wiatr w roli głównej...pędzi i wiruje po łące...wśród traw,ziół i kwiatów...maluje przepiękne obrazy...chce się ŻYĆ!

Tagi: czucie
15:01, renata971
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2