...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
niedziela, 30 września 2012
Siostra Twojej Siostry reż. Lynn Shelton

(za HNH)

...tym razem niezależne kino amerykańskie i komedia. Jak się ktoś przejmie i uwierzy to...tragikomedia. Ona nie wie,że on kocha jej siostrę (on chyba też nie do końca). On nie wie,że ona chce mieć dziecko. Jej siostra, kocha jego (i wie o tym od początku), ale nie wie,że on kocha ją (nic dziwnego skoro on sam nie do końca o tym wie). Wszystko kończy się dobrze (wedle zasady,że w bólu rodzi się piękno)...Hanna zachodzi w upragnioną ciążę, dziecko będzie miało odpowiedzialnego ojca, któremu Iris wyznaje miłość i który kocha ją i dzidziusia jej siostry...ot...plecie się w tym życiu...;-)))

Tagi: oglądam
13:22, renata971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 września 2012
...polityczny MasterChef

...Panie Prezesie Kaczyński..."proszę oddać fartucha"!!!

29.09.2012r

...po marszu...Kucharz jednak bardzo uwierzył w swoje zdolności kulinarne...Będzie gotował...dla smakoszy swoich potraw i będzie krzyczał coraz głośniej...SMACZNEGO!

niedziela, 23 września 2012
"Alpy" reż. Giorgos Lanthimos

(za H.N.H)

...to już tradycja....W każdy poniedziałek...Nowe Horyzonty (...czy aby mi nie za dobrze?)(...to remedium!)

W poprzedni byłyśmy na greckim filmie "Alpy"  Ten film to pytanie: jak znieść śmierć ukochanej osoby?...z gotową odpowiedzią...można wynająć dublera! Film trudny...Gdybym przed pójściem na projekcję nie poczytała coś na temat...nie wiem czy uchwyciłabym sens...a przecież nie jadłam pop cornu;-)    A juz napewno nie doszukałabym się analogii do sytuacji gospodarczej Grecji;-)

Tagi: oglądam
19:07, renata971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 września 2012
Raj:Miłość Ulrich Seidl

...i ponowny wpis o miłości(???)...o jej braku, o tęsknocie za nią, o cenie jaką jesteśmy w stanie(?) zapłacić aby choć przez moment ją poczuć(?)   To wszystko w filmie Ulricha Seidla Raj:Miłość.  Przez dwie godziny wrzało we mnie wszystko...czułam irytację, ból, urazę, zawstydzenie i zniecierpliwienie i niedowierzanie...Byłam prowokowana co moment do nerwowego śmiechu...i korzystałam z tej możliwości,żeby choć trochę...wyluzować...   Okrutne w filmie jest pokazanie ludzkiej słabości do wykorzystania siebie nawzajem...biedy i rozpaczy u jednych a osamotnienia i poczucia niskiej wartości u drugich...aby uchwycić własne cele. Wzajemne korzysci czerpią z siebie... turystki z Europy i kenijscy kochankowie.

To pierwszy film z trylogii. Następne  to "Wiara" i "Nadzieja"...także pod egidą...RAJU

Tagi: oglądam
17:10, renata971
Link Komentarze (2) »
sobota, 01 września 2012
"Fonsito i Księżyc" M.V.Lliosa
...przeczytałam ją...na stojąco,w trakcie zakupów...z siatką śliwek w ręce...;-) Piękna historia napisana dla dzieci, ale trudno nazwać ją tylko...bajką (może tylko ze względu na objętość). To piękna opowieść o...miłości i o tym jak ją okazać ukochanej osobie. Przypomniałam sobie znowu...że dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych... nawet prośba o...podarowanie księżyca...;-) jest do spełnienia...nie tylko w Hiszpanii...
Tagi: czytam
19:57, renata971
Link Dodaj komentarz »