...ma być pięknie...będzie pięknie!
O autorze
Zakładki:
RSS
piątek, 17 października 2014
Życie jest snem - reż.Lech Raczak                                                                                                
"...to rzecz o poszukiwaniu tajemnicy i głębi istnienia przez ludzi pełnych niepokojów, niepewnych niczego na tym świecie, nawet samych siebie, borykających się z losem. Zanurzonych w sny, których od początku istnienia nie potrafią ani wyjaśnić (mimo ogromnej liczby senników), ani nad nimi zapanować, ani przekuć sennych widziadeł na rzeczywistość."

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/743383,zycie-jest-snem-calderona-we-wroclawskim-teatrze-wspolczesnym-recenzja,id,t.html


http://www.wteatrw.pl/index.php/przedstawienia/zycie-jest-snem

...ja rzadko miewam sny...może dlatego zupełnie nic do mnie nie trafiło, nie poczułam, nie zastanowiłam się, nie uśmiechnęłam... Patrzyłam bez zrozumienia, bez emocji, bez myśli...może nie powinnam w tym dniu, siedzieć w teatrze a w parku pełnym drzew i spadających kolorowych liści?;-)
wtorek, 14 października 2014
Bogowie, reż.Ł.Palkowski

niepokorny  (Zbigniew Religa)
 
1.nieposłuszny, niesforny nieznośny, hardy, zhardziały, rogaty, czupurny, zadziorny, buńczuczny, krnąbrny, przekorny, oporny, narowisty, rozhukany, rozbrykany, rozdokazywany, rozswawolony, rozwydrzony, samowolny, wojowniczy,agresywny, zaczepny, zrewoltowany, buntowniczy, zbuntowany, wyzywający.
...tyle słownik synonimów.  
Jeśli chodzi o mnie...to...KURWA*!!!...zaimponował mi!    
 
* oczko                                                                              
 
czwartek, 09 października 2014
Omar, reż. Hany Abu-Assad                                                                                          
...i znowu film o miłości...o dwóch miłościach i o ZDRADZIE... o zdradzie...przede wszystkim... 
 Omar, Palestyńczyk mieszkający na Zachodnim Brzegu Jordanu kocha Nadię, dziewczynę mieszkającą w Izraelu, dzieli ich 9cio metrowy mur z lina...Drugą miłością Omara jest cierpiąca ojczyzna, której dowód daje, biorąc udział w zbrodni. Obie miłości traci, przez obie miłości okrutnie cierpi...bardzo cierpi... Jest człowiekiem wiernym, oddanym,pracowitym i honorowym...te cechy  nie uchroniły go przed stratą ukochanej dziewczyny, przed ostracyzmem przyjaciół i przed zbrodnią, którą popełnia wg mnie z...bezsilności i która dopełnia jego cierpienie...
Film mocno mnie poruszył i jeszcze bardziej unaocznił złożoność tego co się dzieje od lat na Bliskim Wschodzie.
Tagi: Omar
21:11, renata971
Link Dodaj komentarz »